Reagim

Ju falenderoj shume per reagimin, ju dua shume dhe e vleresoj shume qe shqetesoheni per mua. 

Por vertet jam habitur shume nga reagimi quasi-fashist per te mos thene nazist i njerezve ndaj shtresave ne nevoje. Nuk me besohet qe jane serioze ne thirrjet per ndeshkim, apo dhe shfarrosje te njerezve qe nuk mendojne njesoj, nuk kane te njejten pozite shoqerore, nuk kane te njejten ngjyre, apo besim etj. Deri kur keshtu?

Jemi bere nje shoqeri qe mbyll syte para problemeve dhe nuk leviz as gishtin per te permiresuar dicka. Sigurisht e kuptoj qe jo te gjithe kane force apo mundesi te ndihmojne, por te pakten mos villni vrer o njerez se na vjen turp te lexojme rrjetet sociale nga thirrjet deshperuese te pak e thene njerezve te perkedhelur e te paqendrueshem.

Qe ta them publikisht une jam per mbrojtjen e te drejtave te njeriut deri ne fund, te cdo njeriu, dhe kete nuk e ndryshoj per asgje ne kete jete!

Poshte fashizmi!
Rrofte liria dhe toleranca!

Tregohuni njerezore o njerez se nje jete keni, nuk jemi te pavdekshem qe te mendoni se do keni kohe per te mira me vone, mblidheni mendjen dhe hapeni zemren.

Pro njerezve dhe vlerave njerezore!
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s