Rikthim

E gjitha filloi si nje enderr. Nje nga ato endrrat qe fle e ndrojtur brenda teje dhe nuk guxon te ngreje krye. Nje enderr qe nuk guxon ta enderrosh, por nese e ke, dhe e di qe e mbart brenda teje ne heshtje, te mundon me dite e muaj. Dhe vitet shkojne derisa e gjen veten me nje deshire te madhe per t’u zgjuar. I hap syte dhe guxon te mendosh pikerisht ate te pamendueshmen, por tashme te realizueshmen, te arritshmen endrren tende.

Perpjekjet per te me ndalur, me stepen, dhe me futen ne mendime. Sepse dhe une ashtu si ju trembem nga fjalet negative. Edhe kur nuk trembem, energjia e tyre me ze rrugen, me mbyt shpirtin. Kjo nuk me pelqen te me ndodhe.

Por ja ku jam serish, duke jetuar endrren time, ate te bukuren, te miren, te dashuren. Une shkruaj! Per ty, per mua, per te gjithe qe kane endrra!

Mos guxo te me ndalesh, nuk do mundesh!
(Foto nga web)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s