Rrethi i besimit

Per ty qe sot je fyer, je lenduar ne pafajesine e ciltersine tende. Shoqe! Shoqja ime! Sot te ndodhi ty, e dikur me ndodhi mua…

Te tilla ngjarje ku zhgenjimi nga njerezit qe ke prane te kaplon te teren e te thyen pjesen me te forte e njekohesisht me te ndjeshme. Sepse te te thyejne besimin dhe mirebesimin eshte me e dhimbshmja nder shume dhimbje.

Une nuk e di e nuk kam nevoje ta di saktesisht se cfare ndodhi, por di dhe e njoh shume mire ndjesine e hidhur qe te le pas.

Per fat te keq jeta jone eshte nje jete e mbushur me raste ku na thyhet zemra e ku shkelen premtimet. Sikur te ishin vetem kaq, ndersa aq here mbesim pa fjale e te shokuar nga pseudomiqte qe fshehin pas fytyrash engjellore shpirtra te perlyer…

E dashur mikja ime, sonte ti ndjehesh kaq e prekur por me beso do kaloje. Sonte jam une qe te jap kurajo dhe e di se neser do te jesh ti qe do besh te njejten per mua.

Kam vetem nje fjale te fundit per kedo qe guxoi te te zinte udhen e te perpiqej te te rrezonte, mos u gezo pse u rrezova, por kujdes se po ngrihem perseri!!!!

Advertisements

2 thoughts on “Rrethi i besimit

  1. nqs kjo historia e zhgenjimeve vazhdon, cdokush duhet te “veje mend” dhe ta shesi “shtrenjte” besimin e SAJ/TIJ

    Like

  2. Mesa kam vene re, shpirtrat e perlyer nuk gezohen dot kurre, me beso! Ka gjithmone diçka qe s'i le te shohin pertej; miresia, lumturia, paqja, ciltersia e tjetrit – shpesh e atyre qe ju rrine me prane – ju ze pamjen ne nje forme a nje tjeter! Kjo eshte ana e mire ne gjithe kete; ndersa ata jane te pandryshueshem ne vuajtjen e tyre te brendshme, ti meson te ngrihesh e te mos biesh me:-)n.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s